Suzanne Nederlof leidt nieuw team Publiek en Sociaal Domein van nlmtd
Adviesbureau nlmtd heeft een team gelanceerd dat zich volledig richt op het publieke en sociale domein. Suzanne Nederlof geeft leiding aan het nieuwe team.
Het Amsterdamse nlmtd helpt opdrachtgevers bij het realiseren van een toekomstbestendige economie. Daarbij werkt het bureau ook steeds meer voor voor ministeries en regionale overheden, zoals gemeenten en uitvoeringsorganisaties.
Dit brengt zijn eigen dynamiek met zich mee en vraagt daarom om een eigen aanpak. In dat kader heeft nlmtd zijn expertise nu gebundeld in het team Publiek en Sociaal Domein. Daarbij ligt er al een stevig fundament: momenteel werkt nlmtd al aan projecten bij de GGD GHOR NL, het RIVM, het ministerie van Klimaat en Groene Groei en het Instituut voor Mijnbouwschade in Groningen.
“Onze expertise en ervaring in het publieke domein is de laatste jaren sterk gegroeid, en daarmee zien we kans om meer organisaties te ondersteunen”, aldus Suzanne Nederlof, die is benoemd tot lead van het team Publiek en Sociaal Domein.
Ze legt uit dat nlmtd hiermee ook meer focus en structuur aanbrengt in zijn dienstverlening. Sinds de oprichting in 2018 is het bureau snel gegroeid. “Van een compact team dat alle opdrachten met elkaar oppakte, is er nu een team van meer dan 100 adviseurs in Nederland en Denemarken”, schetst Nederlof, die zich zelf al in het eerste jaar aansloot bij nlmtd.
Ook werd begin dit jaar TNW Programs overgenomen en heeft het team van Aimforthemoon zich aangesloten. “Die beide partijen hebben een trouwe schare klanten in het publieke domein – waardoor ons portfolio van klanten en diensten in korte tijd verder is ontwikkeld.”
Grote transities ondersteunen
De belangrijkste diensten die het team Publiek en Sociaal Domein aanbiedt zijn grofweg onder te verdelen in vier categorieën. Ten eerste helpt nlmtd organisaties die in korte tijd een grote transitie moeten doormaken bij het behalen van resultaten. “Met oog voor zowel de korte als de lange termijn, rekening houdende met het complexe stakeholderveld”, aldus Nederlof.
Denk hierbij bijvoorbeeld aan de opschaling van de GGD’en gedurende de coronacrisis, de afwikkeling van de Groningse aardbevingsschade, de verkenning rond de mogelijke toepassing van kernenergie voor het ministerie van KGG of het opbouwen van pandemische paraatheid.
Ten tweede helpt het team opdrachtgevers bij de communicatie naar burgers rond dergelijke initiatieven. “Door het inzetten van design thinking – en specifiek service design – helpen wij nieuwe diensten en tools ontwikkelen die de burger centraal zetten, zodat ze snel en helder de gewenste informatie krijgen, passende begeleiding ontvangen en zich echt gehoord en begrepen voelen.”
Een ander belangrijk speerpunt is het inrichten van innovatieve ecosystemen en clusterontwikkeling. “Een typisch voorbeeld van een specialisme hierin is het inrichten en versnellen van innovatief inkopen binnen publieke organisaties.”
Tot slot ondersteunt het team organisaties bij het ontwikkelen van nieuwe diensten en programma’s voor hun doelgroep. “Op dit vlak hebben we bijvoorbeeld al gewerkt met Vluchtelingenwerk, Rainforest Alliance, IND en de Stichting voor Vluchteling Studenten UAF.”
Het juiste moment
Het is een rijtje namen dat meteen de maatschappelijke focus van het nieuwe team illustreert, beaamt Nederlof. “De hoogste tijd om deze mooie klantgroep extra gerichte aandacht te geven. We kunnen een belangrijke impact maken voor die organisaties en de Nederlanders die van hun diensten en informatievoorziening afhankelijk zijn.”
Korik Alons, managing partner van nlmtd, reageert verheugd op de lancering van het nieuwe team. “Ik ben ontzettend blij dat Suzanne de verantwoordelijkheid voor de sector Publiek en Sociaal Domein op zich neemt. Juist in deze tijden waarin er veel aandacht nodig is voor onze publieke taken en er veel druk staat op de systemen door nationale en internationale spanningen.”
“We kunnen onze klanten met een gerichte aanpak beter bedienen in de complexe maatschappelijke opgaven waar ze voor staan: het waarborgen van continuïteit in een dynamisch speelveld van beleid en belanghebbenden, het behouden van de menselijke maat in (digitale) transformaties en het realiseren van toekomstbestendige, verbindende strategieën. Suzanne brengt hierin de nodige focus en versterkt ons leadershipteam op het juiste moment.”

