Comfort Partners en Emixa: ‘We werken samen aan de digitale agenda’
Wat begon als een samenwerking rondom een ERP-implementatie is de afgelopen drie jaar uitgegroeid tot een bredere digitale transformatie. Roderick Soesman, algemeen directeur van Comfort Partners, vertelt waarom het installatie- en onderhoudsbedrijf destijds Emixa inschakelde en hoe het partnership zich sindsdien heeft ontwikkeld.
Het was in de zomer van 2023 dat Comfort Partners overstapte op een nieuw ERP-systeem, 4PS. “We wilden snel live met een inrichting die voor 80-90% stond. Daarna konden we finetunen. Je kunt wel alles vooraf willen testen, maar er zijn altijd onverwachte situaties die je alleen in de praktijk kunt ondervangen”, vertelt Soesman.
Procesoptimalisatie en training
Om die laatste 10-20% te realiseren, werd direct na de livegang Emixa ingeschakeld, een adviesbureau onder meer gespecialiseerd in digitale transformatie van de maakindustrie, met expertise in PLM, ERP, low-code (Mendix), integraties, data & analytics en management consulting. Onder leiding van Emixa-managementconsultant Mischa Nagtegaal hielp het team bij het optimaliseren van processen en met trainingen.
Soesman: “Samen met ons team heeft Mischa de processen goed neergezet om vervolgens de 136 mensen die met het logistieke proces werken volledig te trainen. Dat alles in een paar weken tijd. Nu werkt iedereen binnen Comfort Partners volgens een helder proces.”
Structurele verbeteringen
Comfort Partners, onderdeel van TBI, richt zich op verduurzaming en onderhoud van woningportefeuilles van grotere woningcorporaties. Deze focus vroeg om meer grip op processen. In samenwerking met Emixa worden sindsdien op structurele wijze verbeteringen doorgevoerd.
Denk aan een volledig digitale planning – cruciaal bij meer dan 70.000 jaarlijkse monteursbezoeken – waarbij rekening wordt gehouden met urgentie, beschikbaarheid, competenties en reistijd van monteurs.

Ook wordt dagelijks gekeken naar storingen die niet in één keer zijn opgelost. “Ons doel is om een storing meteen te kunnen verhelpen. Fijner voor de bewoner, maar ook voor de monteur. Wist je dat er al snel 10 mensen bezig zijn met een storing die niet in één keer wordt opgelost?”, deelt Soesman.
Datamodel
Een ander initiatief binnen de samenwerking was het optimaliseren van de busvoorraad. Comfort Partners heeft geen magazijnen meer – de bestelbus is in feite het magazijn. Samen met Emixa werd een datamodel ontwikkeld dat op basis van seizoen en monteursprofiel voorspelt welke onderdelen in de bus aanwezig moeten zijn.
“Het begon als een case bij Emixa’s Advanced Analytics Hackathon. Inmiddels hebben we het model verder verbeterd. Zo zorgen we dat de juiste spullen op het juiste moment op de juiste plek zijn”, legt Soesman uit.
Talentontwikkeling
Ook is Comfort Partners actief op het gebied van talentontwikkeling. Zo is er een eigen vakschool opgericht, waar monteurs worden opgeleid en waar ook woningcorporaties van kunnen profiteren. Soesman: “Onze monteurs zijn het visitekaartje bij de bewoners. Daarom koesteren we onze mensen. We proberen het werk zo prettig en makkelijk mogelijk voor hen te maken.”
De samenwerking met Emixa is door beide partijen als intensief en constructief ervaren. “Ik heb nu met 15 verschillende mensen van Emixa gewerkt en ben onder de indruk van de kwaliteit van jullie mensen en de manier waarop jullie samen met ons werken. De uren die we samenwerken leveren altijd iets op”, blikt de algemeen directeur tevreden terug.
Betrokken management
Ook Nagtegaal is enthousiast over het traject en de betrokkenheid vanuit de top: “Het helpt enorm dat Roderick en zijn managementteam sterk betrokken zijn. Zij maken altijd tijd en capaciteit vrij om al deze verbeteringen door te helpen voeren. Het voelt echt als een gezamenlijke verantwoordelijkheid.”
Vooruitkijkend zal Comfort Partners de komende tijd blijven investeren in verdere digitalisering en integratie van processen. “De grootste uitdaging is om al deze ontwikkelingen in te zetten om mensen met een kleine portemonnee betaalbaar te laten wonen met het juiste leefklimaat. We staan echt midden in de samenleving en haar uitdagingen”, rondt Soesman af.

