Energyprofs helpt Stedin bij realisatie van nieuw distributiecentrum in Vianen
In april werd het nieuwe distributiecentrum van Stedin in Vianen opgeleverd. Een belangrijke mijlpaal, want het pand verdubbelt in één klap Stedins opslagruimte. En die kan de netbeheerder heel goed gebruiken in de strijd tegen netcongestie. Energyprofs-consultant Winnie Ruizendaal werkte mee aan de realisatie van het nieuwe distributiecentrum.
Stedin werkt met man en macht aan de uitbreiding en verzwaring van het elektriciteitsnet. Dat vraagt ook om flink wat extra ruimte om alle benodigde materialen op te slaan.
Het nieuwe distributiecentrum biedt die ruimte, met maar liefst 34.000 vierkante meter aan oppervlakte voor de opslag van zo’n 4.000 soorten materialen – van schroefjes tot hele transformatoren.
Gevestigd op bedrijventerrein De Biezen in Vianen, staat het pand vlak bij het punt waar de A2 en A27 elkaar kruisen. Ook de A12 en de A28 liggen op een paar minuten rijden.
Dankzij deze strategische ligging heeft Stedin nu niet alleen meer op voorraad, maar kan het de materialen ook sneller op de bouwplaats krijgen. Daarmee gaat de leveringszekerheid omhoog en kunnen de technici ongehinderd doorpakken in het verzwaren en uitbreiden van het net.
Het distributiecentrum werd in opdracht van ontwikkelaar HVBM Vastgoed gebouwd door Heerkens van Bavel. Het gebouw voldoet aan de BREEAM-standaard ‘Excellent’, onder meer door de toepassing van zonnepanelen en oplaadpunten.
Van stenen naar operatie
Het gebouw neerzetten was echter slechts een deel van de opgave. Vervolgens moest de nieuwbouw nog worden getransformeerd van een lege hal naar een volledig operationeel logistiek hart.
Hier kwam de expertise van Energyprofs om de hoek kijken. Als projectleider van de werkgroep logistiek was Winnie Ruizendaal verantwoordelijk voor zowel de inrichting van het magazijn als de verhuizing naar de nieuwe locatie.
“In mijn rol fungeerde ik als de schakel tussen de programmamanager en het logistieke team”, vertelt ze. “Ik hield iedereen scherp en bewaakte zo de deadlines en voortgang.”
Zo zorgde Ruizendaal in nauwe samenwerking met de andere werkgroepen voor een soepele implementatie van een nieuw systeem én de inrichting van het nieuwe pand. Inmiddels kan ze tevreden terugblikken op een geslaagd project.
“Het was een leuke én uitdagende klus”, geeft ze aan. “Ik heb veel geleerd: hoe complex het opzetten van een distributiecentrum is, hoe je samenwerkt met grote leveranciers en stakeholders en – misschien wel het belangrijkste – hoe je met geduld en doorzettingsvermogen écht dingen voor elkaar krijgt.”
Opdrachtgever Sebastiaan Boogaard is lovend over haar bijdrage aan het project: “Winnie weet collega’s met haar enthousiasme goed mee te krijgen in veranderingen, ze regelt en organiseert tot in detail, houdt overzicht en heeft hierdoor een fundamentele bijdrage geleverd aan de ontwikkeling van onze logistieke operatie.”

